Гальмо антикорупційної прокуратури

Гальмо антикорупційної прокуратури

Гальмо антикорупційної прокуратури

19 января 2016 г.

Евгений Дятлов

Запуск нової спецпрокуратури судовим позовом гальмує прокурор, чию квартиру вартістю 4,5 мільйони арештували по кримінальній справі за участю сепаратиста Жиліна.

Однією з умов адекватної роботи Національного антикорупційного бюро є запуск нової спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Формально конкурс уже завершився, але в суді його зараз оскаржують одразу троє невдоволених кандидатів. Наразі вже є рішення по одному з цих позовів: від очільника Військової прокуратури сил АТО Костянтина Кулика. При цьому щодо «антикорупційності» самого прокурора виникають питання.

Суть така.

На конкурс не допускали кандидатів, які останні 5 років працювали у спецпідрозділах по боротьбі з корупцією. Логіка проста – за часів Янукович уся боротьба з корупцією призвела до її неймовірного розквіту.

Кулик за часів Януковича працював старшим прокурором в управлінні з протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генпрокуратури і очолював відділ протидії транспортній корупції Миколаївської облпрокуратури. Тому його заяву і відхили з конкурсу до Антикорупційної прокуратури.

Однак Окружний адмінсуд Києва в особі судді Федорчука А.Б. вирішив, що обмеження стосуються тільки суб’єктів із функціями нагляду і координації, а ті органи, де працював Кулик, такими не наділені – хоч і містять у своїй назві словосполучення «протидія корупції». Відтак суд скасував рішення Комісії й зобов’язав її допустити Кулика до участі в конкурсі.

Наразі справа пішла в апеляцію: у коментарі «Нашим Грошам» голова конкурсної Комісії Катерина Левченко розповіла, що їх як відповідача не повідомили про суд належним чином, при цьому саму справу суд розглянув «підозріло швидко» – за 24 години, що ніяк не вкладається у звичну практику.

Відтак логічне питання – хто так наполегливо хоче потрапити в лави нової антикорупційної прокуратури?

Харків’янин Костянтин Кулик вже понад півтора десятки років працює в прокуратурах. Як вже зазначалося вище, він, зокрема, займався транспортною сферою, однак останнім часом очолював управління військової прокуратури в зоні АТО, а кілька місяців тому, в середині серпня, був призначений очільником новоствореної Військової прокуратури сил АТО. Останнє виглядає сімейною традицією – батько Геннадій Кулик у 90-х був військовим прокурором Харківського гарнізону.

Згідно з декларацією за 2013 р. статки Кулика були скромні: зарплатня 114 тис грн, ніякого житла чи автомобілів, жодних коштів на рахунках у банках, разом з тим прокурор задекларував майже 11 га землі (знаходяться вони у с.Єфремівка Харківської обл., де зареєстроване фермерське господарство батька Кулика).

ДЕКЛ 1 qhiukiuiqxukmp ДЕКЛ 2 ДЕКЛ 3 ДЕКЛ 4 ДЕКЛ 5

Однак у декларації за 2014 р. з’являється дві цікаві речі. У розділ про нерухомість Кулик вписує квартиру на 249 кв.м., а в розділі про подарунки – зазначає 4,15 млн грн., вочевидь вартість цієї самої квартири.

ДЕКЛ 14 - 1 ДЕКЛ 14 - 2 ДЕКЛ 14 - 3

За даними Реєстру речових прав на нерухоме майно, йдеться про трикімнатну квартиру в елітному комплексі «Дипломат-Холл» по вул. Жилянській,59, де квартири коштують від $2 тис до $3,6 тис за квадрат (апартаменти).

ДИПЛОМАТ ЦIНА МАКСИМУМ

БУДНОК ФОТО

Житловий комплекс «Дипломат-Холл», клас – елітний, рік побудови – 2006. Тут мають квартири прокурор Костянтин Кулик і його мати Світлана Кулик.

Коштовний подарунок Кулик отримав у серпні 2014 р. – приблизно у той самий час, коли Кулику дали посаду Військового прокурора сил АТО.

Попереднім власником квартири значиться Гіві Миколайович Макшеєв. Раніше Макшеєв був відомий як власник фірм «Залізничпостач», «Ківо» і «Свонг», ювелірної фірми «Вілант». А в ЗМІ Макшеєва згадували як помічника директора «Укрзалізниці» Бориса Остапюка, що нагадує про транспортний період в прокурорській кар’єрі Кулика.

СКРIН КУЛИК КВАРТИРА 1 СКРIН КУЛИК КВАРТИРА 2 СКРIН КУЛИК КВАРТИРА 3

Уже за два тижні після того, як Кулик отримав у подарунок квартиру, на неї була накладена іпотека: прокурор офіційно поручився вже своїм майном за борг такого собі Ігоря Анатолійовича Бутанова. Це власник фірм «Союз-Експо» і «Союз Дортранс», які під час роботи Кулика в транспортних прокуратурах натендерили в системі «Укрзалізниці» 151,97 млн грн. і 104,76 млн грн. відповідно.

Однак виявилося, що окрім цієї історії з іпотекою квартира має ще й кримінальний шлейф. У жовтні 2014 р. нерухомість арештували. За даними витягу з майнового реєстру це зробив один з райсудів Харкова в рамках кримінальної справи (див. скріншот з витягу вище). Якщо перечитати матеріали цієї справи у Судовому реєстрі, то з’ясується, що арешт на київську квартиру в «Дипломат-холлі» було накладено в рамках кримінального провадження за фактом шахрайства і підробки документів по нерухомості в Харкові. Кулик намагався оскаржити цей арешт, однак суд відмовив.

Достеменно, чому ця квартира заарештована – невідомо. Із судових рішень зрозуміла лише головна фабула історії.

У січні 2014 р. фірма «Велторг 2013» уклала з «Фінбанком» договір овердрафту на 15 млн грн. Для забезпечення кредиту було укладено іпотечний договір між «Фінбанком» і ТОВ «Ортія». Фірма поручилась за кредит «Велторгу» нерухомістю на 3 435 квадратів по пр. Гагаріна, 167/1 літера А у Харкові (схоже на торгові приміщення у багатоповерхівці).

У червні того ж року харківські держреєстратори без згоди банку вилучили з реєстру запис про іпотеку на підставі підроблених документів про те, що кредит нібито погашено. Право власності переписали з «Ортії» на ТОВ «Оріон Груп».

«Фінбанк» подав до суду і в травні 2015 року таки домігся визнання за собою права власності на нерухомість.

Більше інформації, на жаль, немає. Відтак незрозуміло, чому у зв’язку із харківським криміналітетом суд арештував прокурорську квартиру у Києві. Зате в історії з’являється новий і дуже колоритний персонаж – Євген Жилін. Це той самий антимайданівець і лідер сепаратистського ГО «Оплот», котрий з літа минулого року оголошений в розшук за злочини бійців «Оплоту» під час Майдану.

Річ у тому, що саме Жилін виявився власником фірми-поручителя «Ортія», і з ним же пов’язана й фірма-позичальник «Велторг 2013». До речі, вона фігурує в кримінальному провадженні щодо розкрадання 25 мільйонів харківського КП «Жилкомсервісу» через виведення коштів на фіктивні фірми. Отаке-от вражаюче сплетіння інтересів.

Наостанок ще трохи про «Дипломат-холл». Виявилось, що сусідньою з Костянтином Куликом квартирою володіє його мати Світлана Василівна Кулик. Їй ще в 2011 році вдалось купити двокімнатне житло площею 153 кв м за 800 тис грн.

СКРIН КВАРТИРА МАМА

У цій квартирі матері Кулика зареєстрована як ФОП Німець Ірина Віталіївна, котрій у «Дипломат-Холлі» належить нежитлове приміщення на 88 кв.м., придбане минулого літа, і два гаражі на 21 і 14 кв.м., викуплені вже цього року. Судячи з даних сторінки Ірини Німець в Facebook, вона є власницею ательє «ByNemez» у Central Park – елітному житловому комплексі на Печерську. Наскільки близький звязок Німець з прокурором Куликом – невідомо.

НIМЕЦЬ НОВИЙ ФОП СКРIН КВАРТИРА НIМЕЦЬ НIМЕЦЬ ФОТО ФБ

Однак повернемося до матері Кулика. Світлана Кулик відома як співвласниця двох фірм – харківського ТОВ «Командстеп» і київського ТОВ «БЦ «Аюдар». Остання фірма натендерила кілька мільйонів у Одеської залізниці. А наприкінці 2014 року «Аюдар» спробував щастя у тендері «Укрзалізничпостачу» на поставку антрациту на 100 млн грн. І хоч фірма була відхилена з торгів, однак дивує сам факт того, що компанія матері головного військового прокурора в зоні АТО мала намір поставляти вугілля, яке можна було взяти лише в зоні АТО.

При цьому директором «Аюдару» значиться Віталій Гольцов, який займає аналогічну посаду в ТОВ «Лексен» Руслана Карлова, що у 2010-2011 рр. працював в «Укрзалізничпостачі». Цей же «Лексен» допоможе нам закільцювати історію. Фірма на минулорічному тендері залізничників по закупівлі деревини була єдиним допущеним конкурентом фірми «Форест», що належала екс-дружині тодішнього директора «Укрзалізниці» Бориса Остапюка. Нагадаємо, саме помічником Остапюка був Макшеєв, який подарував квартиру Кулику.

Після цього всього лишається додати тільки одне. У новоствореної Військової прокуратури сил АТО досі немає своєї сторінки на сайті ГПУ, а в приймальні та канцелярії генпрокуратури нам не змогли знайти ніяких контактів цієї структури. Поки ніхто не знає, на чию користь суд опустить остаточні шальки по справі «Кулик проти Комісії». Але судячи з усього перерахованого – прокурор уже має викликати цікавість у антикорупційної прокуратури.

Леся Іванова, «Наші гроші»


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Агропромышленная группа "Ресурс" приняла решение расширить количество сельскохозяйственных земель в Саратовской области.…
Компания Cividale Spa из Италии является изначальным инвестором и миноритарным акционером металлургического завода «БВК», который, согласно …
Испытывающий финансовые трудности девелопер «Самолет» снова получил поддержку от ВТБ и приобрел IT-компанию. Почему банк Андрея Костина оказ…
Видимо, руководитель Выборгского района Петербурга, бывший сотрудник правоохранительных органов Виктор Полунин, решил продолжить работу вице…
Какие общие черты можно найти у нелегальных казино, крупных финансовых скандалов и семейных ценностей? Ответ — "Моби.Деньги", дочерняя компа…
В интернете разгорается скандал вокруг Fortes – компании, предоставляющей защиту от DDoS-атак и других киберугроз.…
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Как вы считаете, санкции влияют на обычных граждан России больше, чем на политическую элиту?






Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте